Se Poate Monta Subwoofer Pe Cd-player`u Stoc Logan???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Poate Monta Subwoofer Pe Cd-player`u Stoc Logan???

    Salutaree...mi`am achizitionat de ceva vreme un subwoofer de 200 W rms + statie de 200 W rms...si as vrea sa il montez in Logan :x ....si as vrea sa stiu daca se poate monta pe cd-player`u stoc de la logan...are aux?...sau cum se poate lega....

    MuLTuMesC

  • #2
    Salut.
    Daca amplificatorul are intrari pentru semnal de High Level, atunci problema e ca si rezolvata prin legarea ei la iesirile de putere REAR al playerului.
    Nu consider strict necesara pentru amplificarea unui subwoofer semnal LOW.

    Comment


    • #3
      da se poate pune

      Comment


      • #4
        imi poti spune te rog cum...ca tot nu am reusit...

        un prieten mi`a zis ca trebe sa imi iau nus ce higt low ceva de genu...

        care se leaga in spate la cd-player la un semnal de la o boxa ceva de genu...

        Comment


        • #5
          Treb sa te uiti pe statie daca la IN (INPUT) scrie HIGH adica semnale inalte (asta iese din playerul stok) se poate lega direct, daca nu are trebuie sa-ti iei un "adaptator High-Low" (e cca 35 -40 ron) pe care il legi la cele 2 iesiri REAR (la firele care merg la boxele spate) si asta e toata chestia.

          Comment


          • #6
            cel mai bine ia-ti un adaptor hi-low. iei plus si minus de la boxele spate si nu te mai complici sa tragi fire din fata. iar pe viitor daca vrei sa schimbi radiocd-ul si daca ala nu are iesire RCA ce te faci? sfatul meu ia-ti adaptor
            Nu-i bai...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google